Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘yakınındakiler’ aday listesinde

Kategori : Genel, Siyaset - Etiketler : - Tarih : 08 Nisan 2015

Ak Parti’nin milletvekili aday listesinde, Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun başdanışmanı da bulunuyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘yakınındakiler’ aday listesinde

07 Nisan 2015 Salı, 20:51:55Güncelleme: 08 Nisan 2015 Çarşamba, 06:46:30

Ak Parti’nin milletvekili aday listesinde, Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun başdanışmanı da bulunuyor

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.

Ak Parti'nin milletvekili aday listesinde, Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun 'yakınında' bulunan isimler de bulunuyor

Seçimlerde 6 bin kişiyle aday adaylarının ‘gözdesi’ olan Ak Parti‘de Yüksek Seçim Kurulu’na sunulacak listeler üzerinde ‘hummalı’ bir çalışma yürütüldü. Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da temayül yoklamaları ve mülakatlarla’ oluşturulan listelere son şeklini vermek için son 10 gün Ak Parti Genel Merkezi’nde adeta kamp kurdu.

BAŞDANIŞMAN İKİNCİ SIRADA

Belirlenen üst kurulun sayısını düşürdüğü aday listesini nihai şekle getiren Davutoğlu, ‘kurmaylarını’ dışarıda bırakmadı. Listede Başbakan’ın ‘A takımında’ki isimler yer buldu. Başdanışman Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın (SETA) Ankara Ankara Genel Koordinatörlüğünü de yürüten Taha Özhan Malatya’da 2. sıradan aday gösterildi.

İKİ ANKARA, BİR İSTANBUL

Özhan dışında, BAşbakan’ın yakın çalışma ekibi içerisindeki Durmuş Ali Sarıkaya, İstanbul 2’nci bölge 5’inci sıradan aday oldu.

ODTÜ’den lisans Bilkent Üniversitesi’nden doktora derecesi bulunan Ertan Aydın Ankara 1’inci bölge 6’ncı sırada. Dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi’nde 3 yıl araştırmacı olarak bulunan Aydın, Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlığını da yürütmüştü.

Vedat Bilgin Ankara 2’nci bölge 4’ncü sıradan, Emine Nur Günay ise Eskişehir 3’üncü sıradan Ak Parti milletvekili adayı oldu.

Facebook'ta Paylaş
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :